Buy a jar of instant Lipton iced tea. Makes about 50 glasses. Pour water in can. Add one spoonful. Close can.
Distributions costs are probably their biggest costs.
Buy a jar of instant Lipton iced tea. Makes about 50 glasses. Pour water in can. Add one spoonful. Close can.
Distributions costs are probably their biggest costs.
Its production cost is only a few cents.
In the article, it's explained. Costs of production, and distribution have gone up, but the founder of the company took a paycut. He really wants to keep the price at 99 cents.
Linking to the jew... You should be ashamed.
I live offa that shit. I am overjoyed the company isn't owned by a jew, praise the Lord.
(post is archived)