WelcomeUser Guide
ToSPrivacyCanary
DonateBugsLicense

©2025 Poal.co

755

So I have a cooler I keep stocked with drinks and ice. I like my drinks Ice cold. So every day after work I would stop by a convenience store and buy Ice. I would get two 10lb bags for a total of 20lbs. For about $5 total.

Now I cannot for the life of me even find 10lb bags. Everywhere is selling 7lb bags of ice for the same price. Same brand READY ICE too. Now when I go get two bags for $5 I only get 14lbs. Not enough to fill my cooler. So now I have to buy 3 bags for a total of 21lbs of ice for $7.50 now.

Fuck Joe Biden!

So I have a cooler I keep stocked with drinks and ice. I like my drinks Ice cold. So every day after work I would stop by a convenience store and buy Ice. I would get two 10lb bags for a total of 20lbs. For about $5 total. Now I cannot for the life of me even find 10lb bags. Everywhere is selling 7lb bags of ice for the same price. Same brand READY ICE too. Now when I go get two bags for $5 I only get 14lbs. Not enough to fill my cooler. So now I have to buy 3 bags for a total of 21lbs of ice for $7.50 now. Fuck Joe Biden!

(post is archived)

[–] 2 pts

Just get an ice maker, if you're an ice connoisseur, invest in an ice nugget maker. Chewy perfection for $350, pays for itself over time.