WelcomeUser Guide
ToSPrivacyCanary
DonateBugsLicense

©2025 Poal.co

121

So I have a cooler I keep stocked with drinks and ice. I like my drinks Ice cold. So every day after work I would stop by a convenience store and buy Ice. I would get two 10lb bags for a total of 20lbs. For about $5 total.

Now I cannot for the life of me even find 10lb bags. Everywhere is selling 7lb bags of ice for the same price. Same brand READY ICE too. Now when I go get two bags for $5 I only get 14lbs. Not enough to fill my cooler. So now I have to buy 3 bags for a total of 21lbs of ice for $7.50 now.

Fuck Joe Biden!

So I have a cooler I keep stocked with drinks and ice. I like my drinks Ice cold. So every day after work I would stop by a convenience store and buy Ice. I would get two 10lb bags for a total of 20lbs. For about $5 total. Now I cannot for the life of me even find 10lb bags. Everywhere is selling 7lb bags of ice for the same price. Same brand READY ICE too. Now when I go get two bags for $5 I only get 14lbs. Not enough to fill my cooler. So now I have to buy 3 bags for a total of 21lbs of ice for $7.50 now. Fuck Joe Biden!

(post is archived)

[–] 5 pts

You spent $150 a month on ice instead of getting a refrigerator?

[–] 0 pt

No I prefer water, and drinks right out of a cooler. And yes I have a fridge.

[–] 3 pts

Does it not have an ice maker?

[–] 0 pt

Yes I agree with this lad use the ice maker

[–] 0 pt

No... I have plastic trays but I cannot make enough fast enough.